Webdesign:
Roman Palarčík
© 2007
Kontakty

Firma Fontána
Zdeněk Marek
Tichá 123
742 74

tel/fax: 556 858 174
mobil: 728 355 883
www: http://www.fontanycz.cz
www: danamark@seznam.cz

otevřeno: po-ne 7:00-20:00

Orientační mapa

Nemusí to být jen rostliny nebo kanárci v kleci, kteří umějí navodit kus živé přírody v našich bytech. Kdo by neznal, jak nesmírně uklidňujícím dojmem působí na psychiku zvuk zurčícího pramene. Atmosféru takové "živé vody" pro byty i zahrady kouzlí u nás od roku 1992 ve své dílně pan Zdeněk Marek z Tiché, který jako jediný v ČR má oficiální svolení vyrábět měděné fontány chráněné několika patenty renomované německé firmy Kruft.

Název fontána zní jistě vznešeně, ale to neznamená, že by navždy patřila pouze k zámeckému luxusu. U pana Marka je kupují nejen podnikatelé, ale vůbec lidé s vytříbeným vkusem a vztahem k přírodě. Naučil se je za dvouleté zkušenosti přímo u H. Krufta, provotřídního evropského designéra a dnes svou citlivou estetikou už osvěžují naše pokoje, zahrady i květinová zákoutí, vnášejí pohodu do jinak neosobních hotelů a kanceláří, všude tam, kde strohé interiéry vyvolávají mezi lidmi nervozitu a chlad.

Voda hnaná z nádrže skrytými nehlučnými elektromotorky až k vrcholu se vrací zpět přes měděné kaskády a má tak na oči téměř magický účinek. Svou až starožitnou patinu působí fondánová měď velmi dekorativně, hlavně v přítomnosti květin. A co víc, fontána v místnosti výborně zvlhčuje suchý vzduch a pohlcuje prach.

Pan Marek vyrábí na sedmdesát druhů fontán. Fontány je zhotoveny z mědi, většina dílů je ručně tepaná. Celý výrobek je opatřen speciálním nástřikem tmavého designu.